08.04.14

Pracovní vytížení

Poslední dobou mám hodně práce a nemám pak čas sepsat něco na blog. Přijali nám totiž článek, ale chtěli udělat nějaké změny, tak jsem musel udělat ještě nějaké dodatečné experimenty, aby nám to vytiskli. Úspěšně jsme to všechno dodělali a tento týden už nám vyšla finální verze článku. Taky nám před 14 dny psali, že nám vytisknou ještě další článek, co jsme sepsali, jenže zase musíme dodělat pár experimentů, tak každý den počítám, kolik semínek mi klíčí. Do toho samozřejmě práce na dalších věcech na další články plus jejich sepisování. A ještě si ve škole vymysleli, že budeme mít různé prezentace přes týden, jedna je o nějakém novém článku, jedna o tom, jestli je ten článek dobře napsaný a jedna o výsledcích někoho z laborky. Takže přes týden toho je dost a dost, i o víkendu někdy vyrazím do školy, abych něco udělal. 
Ale furt se snažím, aby ty víkendy byly volnější a abychom si i trochu užili. Tak jsem v pátek na konci února vyrazil s kolegama na kluziste. Tam jsme si půjčili brusle a šli jsme bruslit. Já jsem si půjčil takové ty dlouhé brusle, které používají rychlobruslaři (samozřejmě ne tak dobré). A byla to prča, zkoušel jsem je už jednou v Groningenu, ale teď jsme měli víc času a nebylo tam moc lidí. Taky tam byli dva kolegové, kteří to dělají profesionálně, tak měli i čip, s kterým jsme mohli měřit, jak dlouho nám trvá objet jedno kolo. A když jsem se rozjel, tak to jelo dost rychle, až jsem se skoro bál. A stejně jsem byl výrazně pomalejší než ti profíci, co tam jezdili kolem... A takhle jsme vypadali:

V sobotu jsme pak spolu s Jane vyrazili do Delftu navštívit kámošku, co předtím studovala ve Wageningenu. Nejdříve jsme se šli podívat na jejich zápas z volejbalu a pak jsme se trochu prošli městem a skončili jsme u ní na bytě, poseděli jsme a pokecali. Ale večer jsme jeli domů, protože v neděli jsem zase musel do práce. 
O týden později jsem pak jel do ČR. Byl jsem tam od středy do středy, ale kromě víkendu jsem pracoval na článku, který jsme museli dokončil. O víkendu jsem pak jel na chatu z tábora a bylo to úplně super (detaily jen pro odvážné). Jane zůstala v NL a o víkendu vyrazila do Amsterdamu za kolegama. 
Když jsem se vrátil z ČR, byl jsem nějaký trochu nachcípaný, ale postupně jsem to nějak víceméně vypotil/vyléčil. A zatímco jsem se o víkendu potil, Jane vyrazila navštívit kolegu, který je momentálně v Sittardu, což je úplně na jihu Nizozemí. Jela tam ještě s jednou kolegyní a nakonec tam zůstaly celý víkend. Prohlídly si Sittart a taky vyrazily do německého Aachenu. Počasí taky měli super, tak si to prý hodně užívali.
No a minulý víkend jsme jeli slavit narozeniny kolegy od Jane do Amsterdamu. Dorazili jsme tam asi kolem 11 večer, takže akorát na začátek párty. Lidí tam bylo hafo, měl tam dokonce DJ, což byl prý nějaký jeho kámoš, a taky různé blikavé světla a balónky s heliem. A protože jsme neměli kde přespat, tak jsme museli zůstat pařit až do rána a jet prvním ranním vlakem. Ten jel ale až někdy po sedmé ráno a já jsem byl hrozně unavený už kolem pěti, tak jsme vyrazili pěšky až na Centraal. Ten byl asi hodinu chůze, tak to vyšlo tak akorát, i když jsme se teda ušli. Ale aspoň jsem nespal...
Jinak o sobotách většinou hrajeme zápas z volejbalu a příští víkend máme poslední zápas sezóny, po kterém je naplánovaná párty, tak uvidíme, jak to bude vypadat. S největší pravděpodobností budeme druzí, protože prvního už nedoženeme (na to jsme ztratili moc bodů na začátku sezóny) a třetí už nás asi taky nedožene (nám stačí vyhrát jeden set a je to). Jenom jsem se teď dozvěděl, že asi nepostoupíme přímo o třídu výš, ale budeme muset hrát takový malý turnaj. A pokud vyhrajem, tak postoupíme. Toš uvidíme. 

Žádné komentáře:

Okomentovat