17.04.14

Závěr volejbalové sezóny

Minulou sobotu (12. dubna) jsme měli poslední zápas sezóny. Byl to domácí zápas, tak se potom organizovala i párty pro celý klub. Náš poslední zápas jsme vyhráli, takže jsme nakonec skončili druzí. To pro nás znamená, že budeme hrát ještě dva zápasy, které rozhodnou, jestli postoupíme do vyšší soutěže nebo zůstaneme. Ty zápasy se budou hrát na začátku května, tak uvidíme, jak dopadnem. Snad něco vyhrajeme a postoupíme. Po zápase jsme měli společnou večeři s celým týmem a potom jsme rovnou pokračovali na párty. Tam dorazila večer i Jane, ale moc dlouho jsme nezůstávali, protože tam byli všichni dutch. 
Jane byla ještě přes den v Amsterdamu, kde se jeli podívat s kolegama na kvetoucí třešňový sad s japonskýma třešněma. Dokonce se na to i pořádal nějaký festival. Ale protože bylo letos tak teplo, tak všechny japonské třešně už byly odkvetlé a festival se konal ve speciálním stanu, kam musel mít člověk pozvánku, aby se dostal dovnitř. Tak si aspoň vybalili deky, udělali si piknik v parku a pak se všichni rozešli domů. 
A v pondělí a v úterý jsem pak měl konferenci v hotelu nedaleko od Wageningenu. A protože jsem nějak zapomněl na termín, tak jsem tam neměl ani prezentaci nebo poster. Ale jinak konference pěkná, zase jsem viděl hafo lidí a i přednášky byly celkem zajímavé. 
Během minulého týdne jsme taky vyhráli v tzv. "loterii" na byty, tak jsem ještě sbíral papíry, které na to potřebujeme, aby nám ten byt odsouhlasili, v úterý ráno jsme se byli na byt podívat a vypadal pěkně. Je to čtyřpokojový byt v Ede, takže by to měla Jane blíž na vlak a nemusela by ráno a večer půl hodiny na kole. Já zase budu mít každý den aspoň nějaký pohyb, když budu jezdit do práce. Jinak v bytě je celkem velký obývák, pak dva stejně velké pokoje (jeden bude asi ložnice a druhý pokoj pro hosty) a čtvrtý pokoj je menší, z čeho asi uděláme jakousi pracovnu, kde budu sepisovat dizertačku. Ale uvidíme jak to dopadne, ještě nám to musí schválit podle papírů, které jsme tento týden posílali. 
Ale jinak si tu užíváme typické aprílové/dutch počasí. Během chvíle se klidně počasí změní ze slunečna na hustý déšť, pak zase slunečno, pro změnu jenom zataženo a pak třeba zase déšť. No prostě člověk vůbec neví, jak vlastně venku bude. 

Žádné komentáře:

Okomentovat