10.10.13

Dva víkendy v Amsterdamu

Po vyčerpávající návštěvě a cestování jsme si trošku odpočinuli přes týden v práci, ale nic extra to nebylo. A protože přišel další víkend, Jane s kolegama naplánovali další akci. A my jsme samozřejmě nemohli chybět :) Já jsem byl sice nejdříve v sobotu odehrát náš první zápas ve volejbale, který jsme bohužel prohráli, ale prý to je skoro nejlepší tým ve skupině a my spolu ještě nejsme tak sehraní. Dohráli jsme někdy kolem deváté a pak jsem vyrazil do Amsterdamu na party. A samozřejmě jsem celou cestu prospal, byl jsem celkem unavený ze zápasu a ještě z týdne, ale úspěšně jsem tam dojel. Jane už tam jela dříve, protože se sešli u jednoho kolegy na pivo a pokecat už před párty. Sešli jsme se dokupy až na párty, byla to párty z 80., 90 a 00 let, takže hafo písní našeho mládí. No akce to byla super, jenom v klubu bylo celkem draho. Ale užili jsme si to i tak asi do čtyř do rána a pak jsme šli přespat k jednomu Janeinemu kolegovi. 
Museli jsme vstávat relativně brzo (asi kolem 11), protože na 12 jsme byli domluveni s dalšíma kolegama na oběd v sushi restauraci. Objednali jsme si nějaké deluxe menu, kdy jsme mohli sníst, co jsme chtěli, ale museli jsme sníst všechno. A na výběr tam toho měli hodně a bylo to výborné. Když mi to Jane řekla někdy přes týden, tak jsem se trochu bál, jaké to bude jít na oběd na syrové maso po párty, ale bylo to v poho. Na začátku jsme si dali nějakou polívku, asi něco na styl vývaru, a pak bylo hned líp a snědli jsme toho úplně hafo. Strávili jsme tam asi 2 hoďky a úplně plní jsme se pak prošli na vlakové nádraží (naštěstí to bylo kousek) a vyrazili domů. Tam už jsme nic nedělali a jenom se flákali. 
Minulý týden se nic moc extra nedělo, jenom jsme měli v úterý druhý zápas. Ten jsme tentokrát vyhráli, i mi se celkem dařilo a některé útoky byly krásné, i spoluhráči koukali, co jsem to vyváděl... Tak uvidíme, jestli mi to vydrží i do dalších zápasů. 
O víkendu jsem pak musel do školy, protože jsme tam měli na vyzkoušení jednu mašinu a přes týden mi to moc nevycházelo. Ale to nevadilo, protože Jane si stejně domluvila nakupování s kámoškou v Amsterdamu. A protože mě to zas tak moc nebaví, tak jsme si každý zařídili den po svém. Jenom můj dopadl tak, jak jsem očekával, ale Jane se to trochu pošmodrchalo. Ze začátku to bylo v poho, poprocházeli nějaké obchody v Amsterdamu, ale protože tam nebylo moc slev, vyrazili do Utrechtu. Tam ale zjistili, že Janeina kámoška ztratila peněženku, tak chvíli lítali po obchodním centru, kdyby to někdo našel, tak aby ji mohli kontaktovat, a pak vyrazili na policejní stanici. Nejdříve je poslali správně, ale protože to bylo celkem daleko, tak se zeptali i po cestě a to neměli dělat, ti je totiž poslali úplně špatným směrem, tak to chvíli trvalo, než to našli. Když dorazili k policajtům, tak jim řekli, že by si měli nejdříve dohodnout schůzku. Ale že tam teda je jedna paní, která to s nima může udělat hned. Tak to popsali, co se stalo, podepsali zápis v dutch a pak vyrazili zpátky do Amsterdamu. Tam totiž pokračovali na nějaký čínský koncert, takže tam bylo hafo číňanů, Jane a pak prý ještě jeden Evropan. Ale bylo to zajímavé a Jane se to líbilo. 
Po koncertu pak vyrazila vlakem zpátky do Wageningenu. Ale za Utrechtem vlak najednou zastavil a rozhlasem jim řekli, že na kolejích je nějaký sebevrah, který chtěl být přejetý vlakem. Jejich strojvedoucí ho sice viděl, tak zastavil před ním, ale nemohli ho dostat z kolejí. Pak se ozvalo další hlášení, že ten sebevrah skočil pod vlak, který projížděl kolem druhým směrem. Takže museli přijet policajti a začít všechno vyšetřovat. Tak vlak s Jane vyrazil zpátky do Utrechtu a odtama měli jet busem do zastávek, kde měl zastavovat vlak. Ale než stihly přijet autobusy, tak se to zase rozjelo, takže mohli zpátky nasednout do vlaku a vyrazit dále. Ale to už bylo někdy kolem druhé hodiny ráno, takže z Ede, kde zastavuje vlak, už nejely žádné busy, které by Jane dovezly do Wageningenu. Tak jsem uprostřed noci vstal, sedl na kolo, dojel do Ede pro Jane a přivezl ji domů, aby se mohla vyspat. Než se v neděli dospala, tak jsem si vyřídil věci ve škole a odpoledne jsme pak proflákali doma. 

A tady jsou pak slibované fotky z víkendu, kdy u nás byla na návštěvě Neža a Lukáš. Během návštěvy byli v Amsterdamu, Open Air Muzeu, Wageningenu a Rotterdamu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat