06.03.13

Výroční večeře

Tento týden jsme přes týden nic moc nedělali, přes den jsme byli v práci, já jsem večer uvařil a Jane někdy kolem 9 dorazila domů. Pak pojedla a šli jsme spát. V pátek pak Jane v práci s kolegama vítali novou post-doktorandku z Austrálie u nich v laborce. A protože byla rodilá mluvčí, tak se nikomu moc nechtělo mluvit. Tak si Janein šéf vzpomněl, že tam někde Jane ještě má flašku kalvadosu, tak to vytáhli a začli popíjet. A najednou jim i to povídání začalo jít. Jenomže ten šéf asi neví, jak se takový silný alkohol pije, a navíc museli používat plastové kelímky, protože neměli půlky, tak byli za chvíli všichni opilí a vyrazili domů. Jane tam teda ještě chvíli zůstala s jednou Číňankou, protože ta vypadala hodně špatně, že by ani nebyla schopná dojít domů. No a potom dorazila domů i Jane, ale nikam na pivo se jí už nechtělo. 
Já jsem měl v pátek zápas proti čtvrtému týmu v tabulce a hodně překvapivě jsme vyhráli, tak jsme to museli oslavit v hospodě. Tam jsme seděli jenom na pivu, ale když zavírali, tak většina lidí šla na party k jednomu volejbalistovi, ale já s dalšíma třema jsme si šli jenom posedět na pivo k nám na pokoj. No Jane z toho moc nadšená nebyla, ale neměla sílu se vzpírat. Tak jsme poseděli, pokecali a k ránu jsme šli spát. 
V sobotu jsme pak oba dospávali a pak jsme šli do centra ponakupovat. V neděli jsme pak šli do centra na výroční večeři. Tento týden se v Nizozemí pořádá "Týden restaurací", kdy si člověk může zajít do lepší restaurace na oběd nebo večeři za 27.50 E, což je na NL dobrá cena. Jsou to různé restaurace po celém Nizozemí a my jsme si objednali večeři v jedné restauraci na náměstí ve Wageningenu. Měli jsme 5 chodů. Nejdříve nám donesli takový malý chleba, ke kterému jsme měli sůl a máslo. Ale nebyl to takový ten typický toastový chleba, ale normální, jako český chleba. A byl výborný. Pak jsme měli jako předkrm smažené krevety s tenkou karamelovou plackou a melounem. Následovala květáková polévka a po ní jsme měli pečeného lososa s avokádem a máslovou pěnou. Jako hlavní jídlo jsme měli jehněčí na špejli s hranolkama a jako dezert jsme měli karamelovou zmrzlinu s karamelovou buchtou a zakysanou smetanou. No celé to bylo úplně super a strávili jsme tam příjemný večer. U večeře jsme popíjeli vínko a byli jsme tam dohromady asi 3 hodiny, než jsme to všechno snědli. Pak jsme vyrazili domů a šli spát. 

1 komentář: