01.04.10

Poslední dny v Groningenu

Po středě (24.3.), kdy jsme byli na Career Expo 2010, jsme už neměli nic dělat do školy. I když to nebyla až tak pravda. Nemuseli jsme už nic dělat do školy do Nizozemí, ale museli jsme dělat diplomku. Já jsem ale nebyl schopný se na to soustředit a úplně jsem se na to vykašlal, místo toho jsem dopisoval blog, co jsem ještě nestihl, a chodil na sporty a flákal jsem se. Jane se ale k tomu dokopala a věnovala se diplomce.
V neděli jsme pak začali pomalu balit a uklízet v pokoji. Víceméně to vypadalo tak, že jsme cosi pobalili a pak jsme další věci jenom přehazovali z místa na místo.
V pondělí jsme pak jeli dopoledne prodat kola. Nejdřív jsem si myslel, že budou chtít hrozně vydělat a moc peněz nám za ně nedají, ale když si je prohlídl, tak nám za každé nabídl 30 E. Tak jsme to vzali a byli jsme rádi. Pak jsme ale museli vyrazit na koleje pěšky. A bylo to takové divné, když musí po půl roce chodit pěšky. Bylo to hrozně pomalé.
Odpoledne jsme pobalili poslední zbytky věcí a pouklízeli a pak jsme se rozhodli, že půjdeme ještě nakupovat nějaké oblečení a že si taky zajdem do kina. Tak jsme trochu potrajdali městem, nakoupili nějaké trička a pak jsme zašli do kina na Alenku v říši divů. Potom už jsme jenom počkali na student managera, který měl zkontrolovat a přebrat pokoj. Když přišel, zběžně to prohlídnul, podepsali jsme závěrečné papíry a to bylo vše. Pak jsme dokoukali film a šli spát, ať jsme vyspaní na cestu.
Ráno jsme vstali, posnídali, dobalili se a vyrazili na bus. Byli jsme tam asi o půl hoďky dříve, ale autobus už tam stál. Tak jsme dali kufry do nákladního prostoru, nastoupili a čekali, až pojedem. Cesta do Brém probíhala v poho a bez problémů. V Brémách jsme pak měli asi 5 hodin pauzu než pojede bus do ČR. Tak jsme vyrazili zase do města. Potrajdali jsme všechno možné a protože bylo hezky, tak jsme si sedli u řeky na kafe. Pak jsme se vydali zpátky pro věci a na autobus.
Bus přijel asi o 10 minut později, odškrtli si nás, že tam jsme, a dokonce (asi protože bylo málo lidí) jsme nemuseli platit za zavazadla, které jsme měli navíc. A pak jsme vyrazili domů. Po cestě někde v Německu jsme ale narazili na nějakou nehodu na dálnici a byli jsme dlouho v nějaké koloně. Tím pádem jsme pak měli zpoždění. I když se to zpoždění potom zmenšilo, tak jsme v Praze byli až v 5:50, o 20 minut později než jel bus do Ostravy. Tak jsme museli počkat na další bus, který jel o půl desáté. Tak jsme si nechali věci v úschovně a vydali se do centra Prahy.
Praha tak brzo ráno vypadá úplně jinak než jak ji člověk normálně zná. Takhle brzy tam skoro nikdo není, všechno je prázdné, na Karlově mostě bylo dohromady asi 20 lidí, u orloje nebyl nikdo apod. Tak jsme cosi potrajdali a pak se vydali zpátky na bus. V klidu jsme nastoupili a vyrazili. Cesta byla v klidu, nic se nestalo a do Ostravy jsme přijeli s jenom asi 20 minutovým zpožděním. Tam mě vyzvedl taťka (Jane vyzvedla mamka už v Novém Jičíně) a šťastně jsme oba dorazili domů.

Fotky z cesty

Žádné komentáře:

Okomentovat