11.06.15

Květen plný akcí

Na začátku května, když odjeli táborníci zpátky do Německa a do ČR, nám skončily všechny návštěvy, které jsme měli naplánované. Takže jsme hned ten víkend trochu odpočívali a pouklízeli. Další sobotu, 16.5., jsem pak šel na turnaj do Wageningenu na oslavu 50ti let Waho, studenského volejbalového klubu, kde jsem dříve hrál. Toš hrálo se pěkně, měli jsme jakš takš tým, ale měli jsme tam asi dvě holčiny, kterým to moc nešlo, tak jsme se nakonec do finále nedostali. Ale i tak to bylo fajn. 
V pondělí jsem pak jel do ČR skoro na dva týdny. Byly levné letenky a o víkendu jsme měli táborovou akci i obecní slavnosti, a navíc jsem se musel postarat o bonsaje, které mám doma. Vyrazil jsem zase prvním možným vlakem, abych se dostal do Eindhovenu na letiště včas. A ještě že tak. Když jsem procházel rentgenem, tak se jim něco nelíbilo na mojí bundě. Tak si to prohledávali, až došli k peněžence. A v ní objevili mojí kartu, která se dá složit do nože. Samozřejmě jsem si to neplánoval brát do letadla, ale jak jsem se večer balil, tak jsem na to zapomněl. Tak jsem si myslel, že to prostě vyhodí a půjdu dál (jak už se i někdy stalo, když se jim něco nelíbilo), ale ten typos to furt držel v ruce a já jsem furt čekal. Za chvíli pak šli vedlejší uličkou nějací policajti, tak tam úplně pípali, a říkal jsem si, co se děje. No a za chvíli byli u mě a že jestli je ta karta/nůž moje a že s nima mám jít. A to už jsem si říkal: "Sakra, to asi nebude jen tak něco." Tak mě odvedli do takové malé místnůstky, posadili mě na gauč a řekli mi, že ten nůž je nelegální v celém Nizozemí. Překvapeně jsem na ně koukal, protože to jsem nevěděl. Tak mi řekli, že budu muset zaplatit pokutu, sepsali jsme protokol, já jsem se podepsal a pak jsem vyrazil na letadlo. 
Pak už probíhala cesta v pohodě. V Brně jsme zašli se ségrou na oběd a na pivo a vyrazil jsem do Pardubic navštívit Jarouše. S ním jsme byli zase na večeři a pak jsme taky ještě zůstali na pivo, musel jsem si to užít, když jsem byl zase v ČR. U Jarouše jsem přespal a v úterý ráno jsem vyrazil do Olomouce za Andrejkou a jejím malým Ondráškem. Tam jsem taky chvíli pobyl a pak už se vydal na cestu do Ostravy, abych si ještě stihl koupit novou bundu. Večer jsem úspěšně dorazil domů a zbytek týdne jsem strávil doma psaním dizertačky a chozením se psem. 
V pátek jsme pak měli táborovou akci, hlídali jsme přes noc pódium, které bylo nachystané na obecní slavnosti, tak jsme si z toho udělali pořádnou zábavu. Trochu se divím, že na nás nepřišli nějací sousedé... V sobotu pak byly samotné obecní slavnosti, ale protože počasí nebylo nejlepší, tak to měli letos trochu upravené a i odpolední program byl v dešti. V neděli jsem pak pomáhal taťkovi něco na zahradě, odpoledne jsme se šli podívat, jak Anežka hraje házenou a večer jsme si udělali vaječinu na ohni. V ČR jsem pak byl až do pátku, tak jsem si stihl ještě přesadit bonsaje a trochu pomoct našim s domácíma pracema. Ve čtvrtek jsem pak jel do Brna na koncert Kabátů a do pátku jsem přespal u Anežky na kolejích. 
Mezitím byla Jane v NL, tak to neměla tak akční, protože přes týden musela chodit do práce. Ale v neděli šli do řecké restaurace, kde se snažili opít jednu kolegyni. A prý se jim to i povedlo, ale u toho se opili taky a asi o půl druhé ráno se rozhodli, že je optimální čas mi zavolat. Překvapivě jsem se i probudil, ale než jsem se stihl zorientovat, co se vlastně děje, začít mluvit anglicky a zjistil, co vlastně chcou, tak to položili a pařili dál. V pondělí byl v NL státní svátek, tak se mohli v pohodě vyspat a připravit na další pracovní týden. 
V sobotu hned potom, co jsem přijel z ČR, jsem pak šel na turnaj v beach volejbale, který pořádal můj současný volejbalový klub v Ede. Měli jsme tým s dalšíma dvěma klukama z Wageningenu z Waho, s kterýma hráváme o víkendech nebo když je čas. A měli jsme dobrý tým, protože jsme skončili třetí z devíti, takže úspěch. Vyhráli jsme pivo zdarma, tak jsme si ho dali k barbecue, co se tam pořádalo. A překvapivě, na nizozemské barbecue to bylo úplně super, bylo tam i normální maso udělané na steaky, vepřové kotlety a pak klasické věci jako hamburgery nebo kuřecí saté. Ale člověk si mohl vzít kolikrát chtěl, takže jsme se po turnaji úplně skvěle nadlábli. 
A minulý víkend jsme byli v sobotu v Amsterdamu. Já jsem se šel koukat na finále ligy mistrů s Janeinýma kolegama a Jane šla na večeři s ženskýma. Potom jsme se sešli a šli jsme ještě na pivo, než jsme jeli posledním vlakem zpátky do Ede. 
Jinak se Jane snaží přes týden co nejvíc naměřit, pokud to jde, a já se snažím co nejvíc napsat, protože bych měl svoji dizertačku v červnu dopsat, abych mohl mít obhajobu v listopadu. Taky si mezitím hledám práci, byl jsem na několika pohovorech, ale zatím jsem ještě nebyl vybrán. Toš uvidíme a snad to brzo vyjde. 

Žádné komentáře:

Okomentovat