13.05.15

Táborníci v Evropě

Jana s rodinkou od nás odjeli v sobotu dopoledne, tak jsme měli zbytek dne na nějaké pouklízení a zklidnění a v neděli jsme víceméně relaxovali. V pondělí pak vyrazila Jane zase do práce a já jsem začal vzpomínat, co jsem vlastně psal, protože jsem měl domluvenou schůzku s profesorem na úterý. Ve čtvrtek jsem pak vyrazil do Lubecku v Německu, kde právě studuje Ivet z tábora, a z Čech k ní jeli na ten samý termín můj brácha a Blanč, další táborníci. Já jsem jel brzo ráno, protože to byly nejlevnější jízdenky na vlak, a Jiří a Blanč dojeli o něco později než já autem. Cesta vlakem probíhala celkem v poho, jenom jeden vlak byl zpožděný asi 40 minut, tak jsem musel počkat na nádraží. V Lubecku si mě pak Ivet vyzvedla na nádraží a vyrazili jsme k ní na koleje. A po cestě nás samozřejmě potkal ten největší déšť, který během celého dne byl. Naštěstí jsme se měli kam schovat, tak jsme nebyli ani moc mokří. Na kolejích jsem pak ještě zjistil, že mi přišel článek, který jsem musel rychle opravit, tak jsem seděl na počítači a opravoval chyby. Naštěstí jich moc nebylo a netrvalo to až tak dlouho. Když přijel zbytek, cosi jsme pojedli a ještě se zašli projít kolem kolejí k malému jezírku. Večer jsme pak seděli, kecali, plánovali další dny a trochu popíjeli. Ze začátku jsme teda byli všichni mrtví, ale pak jsme to asi rozpili a byli jsme vzhůru až do dvou.
V pátek dopoledne jsem ještě rychle musel dodělat změny na článku, které mi poslala vedoucí, a pak jsme vyrazili do Hamburgu. Zaparkovali jsme někde v centru a vyrazili do města. Hned při východu z parkoviště jsme zahlédli v přístavu zaparkovanou nějakou velkou loď, tak jsme se tam šli podívat. Tam jsme zjistili, že ta loď ten den zrovna odjížděla a chodili tam lidi s kuframa a zrovna se naloďovali. Dokonce tam měli i nějaký malý festiválek na odjezd lodi se stánkama. A jak jsme tak trajdali kolem a koukali, tak jsme se dostali i do míst, kde odbavovali lidi, a dokonce jsme i na chvíli dostali nějaké pokyny pro lidi, kteří se měli nalodit, ale ty nám hned vzali. Pak jsme vyrazili dál po Hamburgu kolem různých kanálů a po chodníčkách, které vedly nad cestama. Zkoukli jsme taky nějaké kostely a byli jsme na vyhlídkové věži, z které jsme viděli celý Hamburg. Zakončili jsme to v přístavu, kde byly další lodičky, tentokrát ale ty vyhlídkové pro turisty. Ale jak jsme tam tak trajdali, tak jsme najednou zahlídli, že ta velká loď právě vyjíždí, tak jsme koukali, jak odjíždí vstříc moři. Pak už jsme byli celkem utahaní, tak jsme našli zpátky auto a vyrazili na koleje. A protože jsme po večeři měli ještě relativně dost energie, tak jsme se rozhodli si domalovat naše vrbičkářské trička na tábor.
V sobotu jsme pak byli na prohlídku Lubecku. Je to rozhodně menší město než Hamburg, ale i tak je centrum pěkné a viděli jsme hodně zajímavých kostelů, byli jsme ve výrobně marcipánu, protože Lubeck je tím proslavený, a taky jsme ochutnali místní piva. Protože jsme se sbalili hned ráno, vyrazili jsme z Lubecku odpoledne přímo k moři. Tam jsme se prošli po pláži a koukli na maják. Když jsme šli k majáku bosky po asfaltce, tak na nás všichni Němci nějak divně koukali, asi bylo poznat, že jsme turisti. Potom jsme se ještě prošli po takové kolonádě, kde byla hromada stánků s různým jídlem, a u jednoho jsme se stavili na typický německý kari párek s hranolkama. Toš na vyzkoušení dobré, ale nějak často bych to mít nemusel. Pak už jsme se vrátili k autu a vyrazili do Nizozemí na návštěvu k nám. Cesta probíhala v pohodě, střídali jsme se s brašinem v řízení a chvíli po 11 večer jsme byli u nás. Tam jsme jenom vybalili a šli jsme spát. 
V neděli jsme pak ráno vyrazili do Amsterdamu. Sice nám to začalo pěkně bez deště, ale po chvilce začlo pršet celkem hodně, tak jsme našli jednu pěknou hospodu a vyzkoušeli hromadu různých piv. Každý měl vždycky nějaké jiné a kolovali jsme dokola, abychom co nejvíc vyzkoušeli. Když přestalo pršet, vyrazili jsme dál na procházku Amsterdamem. To už pak bylo v poho, jestli, tak jenom decentně poprchávalo, což se dalo zvládnout. Nakonec jsme nešli ani na projížďku lodí, protože okna lodí byly dost mokré a zamlžené zevnitř, tak by asi nebylo ani nic moc vidět. Na závěr jsme zašli ještě na jedno pivko kousek u nádraží a pak jsme vyrazili zpátky domů. 
V pondělí pak bylo mnohem hezčí počasí, tak jsme vyrazili do Hoge Veluwe, národního parku kousek od Ede. Tam jsou všude k půjčení kola, tak jsme mohli projíždět celým parkem a koukat po různých krajinách. Nakonec jsme skončili v centru, kde jsme si dali sváču a protože jsme byli všichni dost utahaní a sluníčko krásně svítilo, dali jsme si asi na hoďku šlofíka. Potom jsme vyrazili dál, projeli jsme asi celý park a pak jsme vyrazili zpátky domů. 
Ve středu ráno jsme si šli půjčit dvojkolo do obchodu v Ede a vyrazili jsme do Wageningenu na oslavu osvobození Nizozemí. Nejdříve jsme vyrazili na kopec, kde byly vystaveny různé auta a předváděly tam vojenské kapely. Najednou ale přišel silný déšť, tak jsme se rychle schovali do stanu, kde prodávali čaj a kafe. Naštěstí déšť rychle přešel a mohli jsme se dál procházet. Pak jsme vzali kola a vyrazili do centra, kde je hromada různých pódií a hrají tam různý typ hudby. Když jsme parkovali kola, opět přišel déšť a zase jsme se museli schovat, tentokrát za stěnu, protože nikde kolem nebyla žádná vhodná střecha. Když byl déšť mírnější, tak jsme se přesunuli do centra, kde jsme byli domluveni s dalšíma dvěma Češkama - Oli a Annou. Ty byly u někoho v baráku, tak jsme se přidali a mohli jsme přečkat déšť v klidu v baráku. Tam jsme taky měli piva, které jsem tam přivezl dřív, abychom nemuseli kupovat tak drahé piva na festivalu. Asi za hoďku bylo po dešti a mohli jsme vyrazit zpátky do centra a trajdat po pódiích, případně zůstat tam, kde se nám líbilo. Na chvíli se nám sice ztratily holky, ale později jsme se zase sešli a zbytek večera už probíhal v pohodě. Někdy kolem 9 večer jsme se sbalili a vyrazili zpátky do Ede, protože ve středu všichni odjížděli brzo ráno. Vstávali jsme ve 4 ráno, pomohli jim ještě dobalit poslední věci a oni vyrazili směr Německo a ČR a my jsme šli zpátky do postele. 
Zbytek středy jsme pak relaxovali a postupně zase začali pracovat. Jane ale pracovala doma, tak to měla taky volnější. Ve čtvrtek už ale vyrazila do Amsterdamu a vrátila se až někdy večer. Já jsem pak byl v pátek ve Wageningenu, protože jsem měl schůzku s profesorem a probírali jsme další věci na dizertačku. O víkendu jsme si pak dali úplný klid, abychom si odpočinuli po všech těch návštěvách a cestování a připravili se na další týden. 

Tady jsou pak fotky z Německa i Nizozemí
A video ze střílení z kanónu:

Žádné komentáře:

Okomentovat