04.11.14

Kolaudačka

Druhý víkend v říjnu (11.-12.10.) jsem byl na víkend v ČR, kde jsem šel samozřejmě volit, ale taky jsme oslavovali mamčiny narozeniny a taky 30. výročí svatby, takže se z toho pochopitelně vyklubal celkem náročný víkend. Ale všechno jsme to zvládli, dokonce jsme i cosi popracovali na zahradě, protože bylo hezky a po víkendu jsem dorazil zpátky do NL "odpočívat po dovolené". Ale moc jsem toho nepoodpočíval, musel jsem zase začít psát článek a hledat práci, Jane se během víkendu poflakovala doma, ani ji nevyšla na ten víkend dámská jízda, to až někdy jindy. Ale aspoň si odpočinula od práce. 
Přes týden jsme samozřejmě zase pracovali, Jane v Amsterdamu, já doma, a nic extra se nedělo.  Ve čtvrtek večer jsme měli informační večer, kde jsme se mohli poptat ohledně plánované rekonstrukce našeho bytu. Mají nám vyměňovat okna za plastové, opravovat koupelnu a záchod, měli by odstranit azbest, který tu našli a nějaké další menší opravy. Tak jsme si mysleli, že to bude něco užitečného, že tam možná aspoň uvidíme, jak to bude vypadat, až to bude zrekonstruované. Ale nic takového tam nebylo, jenom jsme mohli chodit kolem a ptát se lidí, kteří to organizují. Toš jsme se na cosi poptali, ale většina už byla popsaná v brožuře, kterou jsme dostali dříve. Toš uvidíme, jak to nakonec dopadne. 
No a v pátek jsem měl půjčené auto od kámošky z Wageningenu a vyrazil jsem nakupovat, protože jsme na víkend zorganizovali kolaudační párty. A když jsem měl auto, tak jsem si našel supermarket, kde měli nějaké výhodné slevy na pití, hlavně pivo a víno, a vyrazil jsem nakupovat. Protože jsem byl sám, tak jsem musel jít s košíkem třikrát, abych to všechno zvládl. Ale povedlo se a měli jsme na párty skoro všechno nakoupené. 
V sobotu jsme pak dokoupili jenom pečivo, douklidili a pak jsme si hráli s přípravou jednohubek na párty. Po šesté pak začli chodit lidi, měli jsme pozvané lidi ode mě z práce, od Jane z práce i pár lidí z volejbalu. Bohužel, někteří nemohli přijít, ale i tak tu postupně bylo 13 lidí plus my dva. Byt se jim líbil, jenom všichni z Wageningenu byli autem, byli moc líní přijet na kole (asi to pro ně bylo daleko), tak se moc nepopíjelo, spíš jsme poseděli a kecalo se. Měli jsme nachystané, že bychom si zahráli i člověče, napij se, ale nakonec na to nevyšel čas. No a někdy po 10 se pak postupně lidi začali ztrácet domů, před půlnocí odjížděli lidi z Amsterdamu, aby stihli autobus. U nás zůstala jenom jedna Janeina kolegyně z Amsterdamu, která u nás přespávala. Tak jsme s ní ještě chvíli popili a asi kolem 3 jsme šli spát. V neděli jsme pak pouklízeli po párty a jenom se flákali doma. 
Ale před párty jsme aspoň stihli vyfotit náš nový byt, když už je vybavený, tak se můžete podívat na fotky

Žádné komentáře:

Okomentovat