28.08.14

Stěhování

Po dovolené v ČR jsme na začátku srpna úspěšně dorazili zpátky do NL. Sice jsme dojeli v pátek, měli jsme celý víkend před sebou, ale nečekalo nás nic odpočinkového. Protože jsme se chtěli o týden později stěhovat do nového bytu, začali jsme pomalu balit všechny věci, co jsme měli. Tak jsme si zašli do obchodu pro hromadu krabic a postupně jsme je plnili věcma, které jsme si nechávali, a mezitím jsme rozkládali stoly, police a skříně, které už byly prázdné, abychom měli kam dávat věci. Taky jsme ještě kupovali od dalších studentů nějaké věci, které jsme věděli, že budeme potřebovat (např. jídelní a pracovní stůl nebo další skříň na oblečení). Většinu věcí jsme sbalili už přes víkend, ale poslední zbytky oblečení a kuchyňského nádobí jsme dobalili až v pátek večer a sobotu ráno, těsně před stěhováním. Nakonec toho byla hromada tašek a hromada krabic, které se nám sotva vlezly do pokoje.
Na stěhování jsme si půjčili dodávku a domluvili jsme se s dalšíma dvěma páry, že nám pomůžou. Tak jsme v sobotu ráno vyzvedli auto a nejdříve jeli k jedné holčině, od které jsme kupovali několik věcí. Ona je stejně potřebovala skoro až do té soboty a pro nás to bylo jednodušší nechat u ní a vyzvednout to v sobotu. Tam jsme to měli rozložené a naložené na dodávce asi za hodinu a pak jsme se přemístili na Bornsesteeg, kde za náma přišel ten druhý pár. A pak jsme začli nosit a skládat všechny věci z pokoje do dodávky. Ale bylo nás dost, tak se to celkem dalo. V průběhu stěhování se nám nějak záhadně podařilo zlomit klíč od dodávky, ale naštěstí vypadl z klíčové dírky a nezůstal tam zaražený. Tak jsem ještě musel zpátky do autopůjčovny pro náhradní klíč. Chvíli mu teda trvalo, než ho našel, ale pak už bylo všechno v poho. Když jsem se vrátil, tak už byla dodávka skoro plná a pomalu jsme vyráželi převézt věci do Ede. 
Cesta byla v pohodě, jenom jsem si musel dávat pozor v zatáčkách. Ale tím, že to auto bylo celé plné, tak nebyl žádný problém. V Ede jsme pak udělali přes schody řetěz a postupně jsme si podávali věci až do našeho bytu. A překvapivě to šlo celkem rychle, mnohem rychleji než naložit. Už na první cestu jsme nabalili skoro všechno, ve Wageningenu zůstalo jenom pár věcí, pro které jsme se museli vracet. Převážně teda moje stromečky, které se do plné dodávky nevlezly (a ani jsem je tam nechtěl dávat). Takže druhá cesta byla ještě jednodušší a rychlejší. 
Potom už zbytek lidí odjel zpátky do Wageningenu a my jsme ještě vyrazili nakupovat do města, protože jsme ještě potřebovali koberec do jednoho pokoje a světla (lustry). Tak jsme jeli s dodávkou, ale až tam v centru jsem zjistil, jak je hrozně velká. I když tam bylo velké parkoviště, hodně těžko se tam parkovalo, nikde nebyla dvě volná místa vedle sebe. Až na konci bylo jedno volné místo vedle místa pro lidi na vozíku (tam nikdo nestál), tak tam se nám podařilo zaparkovat. Pak jsme pořídili světla i koberec a vyrazili zpátky domů aspoň trochu vybalit. 
V neděli jsme pak vyrazili do Ikey, abychom si pořídili postel a dokoupili věci, které jsme věděli, že budeme potřebovat. A taky nám to trvalo skoro celý den. Večer jsem pak ještě namontoval nějaké světla, ať nesedíme úplně po tmě, ale nic moc dalšího jsme neudělali. Přes týden jsme pak začali postupně skládat dohromady stoly a police, ať máme kde uskládat věci, a postupně jsme vybalovali. Šlo to celkem pomalu, protože jsme přišli domů až večer a moc se nám nechtělo. Ale jakš takš jsme se vybalili. 
Další víkend jsme pak byli zpátky ve Wageningenu a uklidili jsme byt na Bornsesteegu před vystěhováním. Takže jsme tam museli vysát všechen prach, co tam zbyl, vytřít a umýt kuchyň a koupelnu. Nakonec jsme to tak nějak zvládli a ve středu jsem pak odevzdal oba klíče. Od té doby bydlíme už jenom v Ede. 

A tady jsou pak nějaké fotky bytu před malováním a po malování. Ještě budou časem fotky i po stěhování, ale furt ještě potřebujem dodělat nějaké věci. A tady pak jak vypadal náš pokoj těsně před stěhováním, aneb všechny naše věci :)

Žádné komentáře:

Okomentovat