09.07.14

Bonzaje

V červnu začalo v Nizozemí léto a taky podle toho vypadá počasí, většinou je hezky, sem tam pod mrakem a sem tam zaprší, tak jsme většinou o víkendech vyrazili na nějakou akci. Našel jsem několik výstav bonzají, tak jsem jezdil různě po NL a kochal se bonzajema. Na první výstavu jsem dokonce přemluvil i Jane a aby to bylo zajímavější, tak jsme byli i na workshopu, kde jsme pracovali na naší vlastní bonzaji. 
No a mezi tím jsme měli barbeque s kolegama z práce ve Wageningenu, kde nás bylo asi 30 a o víkend později jsme zase vyrazili na večeři do Amsterdamu s kolegama od Jane, tam jsme slavili Janeiny narozeniny. Od kolegů dostala poukaz do obchodu, kde si může nakoupit korálky, z kterých pak dělá různé věci., jako náušnice nebo náramky. Ale protože to nestihla ten samý den, tak si tam zajela nějaký další víkend. Oslava v Amsterdamu se ale nakonec protáhla až do rána, tak jsme přespali u jednoho kolegy a ráno pak jeli zpátky (teda Jane jela zpátky do Wageningenu, já jsem se jel podívat na další bonzaje). 
Taky jsme se už před časem domluvili s jednou holčinou, že nám prodá pračku do našeho budoucího bytu. A na konci června už jsme si ji mohli převézt, takže jsem si objednal zase tricyckl a domluvil jsem si dva kámoše z volejbalu a šli jsme stěhovat pračku. Nakonec to nebylo ani tak těžké, myslel jsem, že to bude těžší. I když bylo trochu komplikovanější všechno domluvit a zorganizovat, nakonec to všechno vyšlo a pračku jsme úspěšně přestěhovali. Teď ji máme v bytě a časem ji přestěhujem se všema ostatníma věcma. 
Ale aby to nevypadalo, že tady všechno jde úplně v pohodě, sem tam prostě něco nevychází. Před 14 dny se Jane nemohla dostat do práce, protože prostě celé dopoledne nejezdily vlaky. Tak se vrátila zpátky do Wageningenu a pracovala z domu. Taky se kvůli tomu musela domluvit s nějakou kolegyní, aby se jí postarala o přístroj, protože jinak by musela do Amsterdamu. Ale aby si to vynahradila, tak se k nám přidala večer, když jsme šli s kolegama do centra na pivo. 
No a minulý týden jsme konečně dostali zprávu o tom našem novém bytu a konečně tento týden jsme si mohli vyzvednout klíče a podepsat smlouvu. Taky jsme se zaregistrovali na radnici v Ede, ale protože nám to moc nepasuje s dovolenou, tak se budeme stěhovat až v srpnu, jak se vrátíme z dovolené v ČR. 
Kromě toho jsem minulý týden byl na konferenci v Amsterdamu, kde jsem měl i prezentaci. A zrovna to vyšlo tak "dobře", že Jane měla kurz od čtvrtku ve Wageningenu s kolegama z Amsterdamu, takže jsme se potkali až v pátek večer. V sobotu večer jsme pak jeli do Amsterdamu na barbeque a potom jsme šli do hospody sledovat fotbal. Samozřejmě tu jsou všichni úplně nadšení, takže bylo všude plno a museli jsme nakonec stát venku a sledovali jsme na velkých obrazovkách s hromadou dalších oranžových lidí. A protože se prodlužovalo a došlo i na penalty, tak nám ujel poslední vlak a přespali jsme u Janeineho kolegy a ráno dorazili domů. V neděli odpoledne jsme pak jeli zase do Rotterdamu, kde byl zápas volejbalu Nizozemí - Česká republika, tak jsme jeli fandit našim. Ale moc jim to nešlo, takže prohráli 3:0. Po zápase jsme se s nima i chvíli bavili, protože Anna si nechala ode všech podepsat balón. Pak jsme dorazili domů a večer jenom relaxovali a připravovali se na další týden.
Jinak oba stále chodíme do práce, já už teda většinou jenom píšu, momentálně třetí článek/kapitolu do mojí práce, a Jane stále pracuje se svojí mašinkou a zkoumá. 

Žádné komentáře:

Okomentovat