17.01.13

Vše nejlepší v novém roce

Tak konečně jsem se zase dostal k tomu napsat, co se vlastně stalo v novém roce. Protože Jane měla víc dovolené než já, protože si nemusela brát mezi svátkama, tak zůstala v ČR o týden dýl než já. Já jsem hned 2. vyrazil do práce zjistit, jak se daří mým mutantům a jestli mi přežili všechny roslinky. Taky jsem byl na kontrole s kotníkem, tam se mi na to koukli, řekli, že to vypadá celkem v pohodě, tak mi to nechali tak a za 14 dní se mám stavit na závěrečnou kontrolu k doktorovi. 
V pondělí pak přijela Jane a protože se jí po 3 týdnech mluvení česky ještě nechtělo začínat s angličtinou, tak dorazila do Wageningenu. V úterý pak vyrazila do školy zjistit, co vlastně má dělat. A kolegové jí to hned připomněli, začínal jí statistický kurz, který teď má 3x týdně a musí dělat hafo úkolů, takže toho v laborce moc nedělá. A protože jednu lekci měli i v pátek a taky dostali domácí úkoly, které samozřejmě nechtěli dělat přes víkend, tak zůstala v práci dýl, aby to všechno dodělala. Potom se s ostatníma vypravila na večeři do restaurace a potom šli hrát biliár. Do Wageningenu pak dorazila posledním busem. Já jsem mezitím koučoval zápas z volejbalu, ale bohužel jsme opět prohráli. Po zápase jsme pak poseděli ve sportbaru, ale ten zavíral celkem brzo, tak se část z nás přesunula k nám na pokoj a tam jsme pokračovali. Jane zrovna přijela z Amsterdamu a říkala, že jí to nevadí, tak poseděla s náma. 
V sobotu jsme pak jako správní občané ČR šli volit do Haagu na velvyslanectví. Nemuseli jsme vstávat extrémně brzo, ale trochu více spánku by se taky po té noci hodilo... Nicméně na velvyslanectví jsme v pořádku dorazili, tam to vypadalo jako kdekoli jinde ve volební místnosti, tak jsme spokojeně odvolili. A ještě nám řekli, že tam víc chodí Moraváci, že prý jsou více uvědomělí :) A protože jsme nechtěli jet tak daleko jenom kvůli volbám, tak jsme to vzali přes Amsterdam, kde jsme si dali oběd a zašli jsme si do kina na Hobita ve 3D. Do Amsterdamu jsme šli proto, že tam je speciální IMAX plátno, na kterém je to 3D mnohem detailnější než normálně, dokonce tam jde v jednu chvíli vidět, že Gandalf má kontaktní čočky. Po kině jsme spokojení dojeli domů a šli dospat, co jsme nestihli. 
V neděli jsme pak toho moc nedělali, jenom kámoška se stěhovala do nového bytu a chtěla tu naši starou postel. Nám už nebyla stejně na nic, jenom jsme ji skladovali pod postelí. Tak jsme se jí aspoň zbavili a najednou máme hafo volného místa. Takže jsme tam všechno pouklízeli, povyhazovali krabice, kterých tam bylo hafo naskládáno a poukládali jsme tam kufry a květináče na kytky. 

Žádné komentáře:

Okomentovat